Den 7

26. listopadu 2016 v 15:33 | V. |  Listopad
Jsem na dietě už sedmý den a zatím to zvládám. První tři dny byly peklo. Měla jsem neustálý hlad, chutě rostly, o jídle se mi dokonce i zdálo. Nejvíc jsem toužila po hranolkách, což je s podivem, protože jsem si vždycky myslela, že jsem spíš na sladké.

Už dávno jsem si stáhla aplikaci Kalorické tabulky, ale teprve dnes ji skutečně dokážu ocenit. Nerada bych spadla ke svým starým zvykům, dřív jsem u diety vždycky podváděla. Dnes si všechno vážím, na gramy přesně si odměřuji všechna jídla a KT mi spočítají energetickou hodnotu. Jako studentka závislá na finanční podpoře od rodičů si nemohu dovolit nutričního poradce, ani speciální potraviny s vysokým obsahem bílkovin, musím si vystačit s běžnou nabídkou supermarketů.

Dietní jídlo nemusí být vůbec bez chuti a nudné. Chuť se neukrývá v tuku (jak si mnoho lidí myslí), ale v koření. Nelze tuk z jídelníčku vyloučit úplně, lidské tělo ho určité množství potřebuje (já se svou dietou mám přijmout 36g tuku denně), ale lze ho omezit. Já jsem proto vynechala fast food, tučné maso, sušenky, čokoládu, smažená jídla, sladké pečivo a slané pochutiny. Také nepiju slazené nápoje a nesladím si čaj. Nezanevřela jsem na sladké úplně, mám sklenici lískooříškové pomazánky (levná varianta nutelly) a když mě přepadně chuť na sladké (cca 2x - 3x týdně), dám si dvě lžičky této pochoutky. To uspokojí moje chutě a moc se to nepodepíše na celkém denním příjmu.

Protože nebydlím u rodičů, musím se stravovat sama. Do menzy nechodím, protože mám přednášky rozložené tak, že si stihnu dojet domů na oběd. Učím se vařit. Mám v lednici velké porce navařeného jídla, které si postupně ohřívám. Momentálně mám asi tři porce domácího kari a dvě až tři porce ratatouille. Ratatouille je plnohodnotné jídlo, ale trochu nudné. Já jsem při jeho vaření vynechala cukr a ocet a tak nemá tolik výraznou chuť. Dnes jsem si tuhle zeleninovou směs přidala ke kuřecímu plátku a rýži.

Při hubnutí tvoří jídlo 70% a cvičení 30%. Chodím 2x v týdnu na 1,5 hodiny na irský tanec, to je moje pravidelná aktivita. Každý den bych si našla hodinu na cvičení doma, ale přiznávám se, že jsem skutečně líná a je moc těžké to překonat. Nalepila jsem si do diáře povzbuzující lístečky, ale spíš se za ně stydím, než že by mě k něčemu motivovaly.


Voda je hnusná. Asi měsíc jsem pila jen vodu a nic jiného a najednou jsem zjistila, že už ji nedokážu polknout. Přešla jsem na colu bez cukru. Hodně se učím a musím proto zůstat vzhůru i na nudných přednáškách a kofein mi v tom pomáhá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama