Den 76

3. února 2017 v 17:43 | V. |  Únor
Jsem počítací typ. Počítám si gramy, kilojouly, hmotnost, procenta tělesného tuku, centimetry. Nejenže zjišťuji, kde se co mění, ale také mám ideální čísla, kterých chci dosáhnout. Tak například chci zhubnout ještě sedm kilo tuku, což sníží můj tělesný tuk z 24,5% na 11,2%. To už bych byla na hranici podváhy (tedy podle tabulek) a přesně to by byla postava, kterou chci. Možná naberu i nějaké svaly, to by mi zase tolik nevadilo, přeci jen hodně tancuji a narostly mi svaly na lýtkách.

Podle výpočtů bych se svým energetickým příjmem a výdejem měla hubnout kilo za týden, jenže já hubnu sotva poloviční rychlostí. Někde je něco špatně. Někde dělám chybu. Tenhle týden jsem například přibrala jen proto, že jsem se přestala na pár dní hlídat a jedla jsem to, na co jsem měla chuť. Zejména to byly sušenky.

Jelikož mi brzy skončí povinný tělocvik (hurá!), měla bych si naplánovat domácí cvičení, abych vytvarovala zadek, zpevnila břicho a paže a zbavovala se tuku rychleji. Letos v létě chci chodit na party, k bazénu a taky máme vystupovat. Loni jsem nikde nebyla, měla jsem moc práce a taky jsem se za sebe dost styděla, i když jsem k tomu neměla moc velký důvod.

Zjistila jsem, že když dodržuji svůj limit 5000 kJ denně, usínám hladová, ale je to zatím jediný způsob, jak se mi podařilo něco shodit. Holt pro krásu se musí něco obětovat.
Která z nás by nechtěla takový zadek? Jsem v nejlepších letech svého života, když svoje stravovací chyby napravím teď, budu mít šanci takový zadek mít. Budu s tím bojovat, protože máme v rodině obezitu, celulitidu a spoustu milovníků dobrého jídla. Zdědila jsem svou hruškovitou postavu po mamce a ta ji má zase po své mamce. Dědí se to v naší rodině už po generace. Z lékařského hlediska je to menší zlo, než postava jablko, protože tuk se nejvíc ukládá na neškodných místech, kde nejsou orgány. Jablkům na vnitřnosti tlačí tuk a zvyšuje jim riziko některých onemocnění včetně rakoviny. Aspoň že tohle nemám, když už mám celulitidu, široké póry, mateřská znaménka, jizvy po odstranněných mateřských znaménkách, strie, akné (jo, ve dvaceti, je to momentálně jediný důvod proč pořád beru HA) a nízký sebevědomí. Strie nezmizí, ale nejsou naštěstí moc vidět, s beďary budu bojovat všemi dostupnými prostředky až do konce života, široké póry se odstranit nedají, jizvy a velké hnědé pihy jsou prostě chybičky, na které si musím zvyknout. Když shodím a vypracuju se, budu si snad i víc věřit a s ostatními nedostatky se lépe poperu. Snad pak seberu odvahu i na tu plastiku nosu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama