Den 81

8. února 2017 v 11:44 | V. |  Únor
Jsem neskutečně podrážďená. Každý den, celý den, vytočit mě je snazší, než zavázat si tkaničky. Vlastně i ty tkaničky mě dokážou naštvat. Je to tím, že jsem permanentně hladová. Už jsem si zvykla na menší příjem, takže tolik necítím hlad. Taky jsem se naučila šidit žaludek energetickými nápoji. Nejsem anorektička, abych se učila žít s hladem. Zítra mě čeká poslední zkouška, třetí pokus. To se asi taky podepsalo na mém psychickém stavu.

Na hubnutí neexistuje vhodná a nevhodná doba. Nemůžete si vybrat den, který si do puntíku naplánujete a pak očekávat, že všechno klapne. Kdyby šlo zhubnout jen za 24 hodin, tak by to snad šlo, ale 1944 hodin si prostě ohlídat nemůžete. Nejde to. Nemusí se ani stát nic velkého, stačí jen drobnosti. Ujede vám autobus a vy pak musíte dobíhat na zkoušku (já před dvěma týdny). Uklouznete na náledí. Naplánujete si páteční dopolední lyžovačku, aby bylo na sjezdovce co nejméně lidí a ona přijde po dvou měsících mrazu obleva (já minulý týden). Jeden den si nepřejete nic jiného, než jen odpočívat, ležet v posteli a nic neřešit, ale místo toho se pohádáte s matkou a telefon co chvíli zvoní (můj včerejšek). S tímhle vším se musí počítat dopředu. Tělo reaguje na stres různě a i když třeba překonáte chuť na sladké, projeví se to jinak. Předevčírem jsem spala asi dvanáct hodin a dnes jsem pro změnu nemohla usnout.

Všechny ta motivační hesla a obrázky vypracovaných těl jsou inspirativní, ale nakonec jsem stejně musela přijít na to, že v tom jsem sama. Nikdo za mě nebude cvičit, nikdo mi nebude hlídat stravu, nikdo mě nepodrží, když budu na dně z hladu, vyčerpání a pomalých výsledků. Musím se sama sebrat a zkoušet to znovu. Nedělám to pro ostatní, ale pro sebe. Pro plavky, pro oblečení odhalující tělo, pro minisukně, pro větší sebevědomí. Pořád budu sama, ale nebudu se stydět za svoje tělo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama