Den 93 - Alkohol

20. února 2017 v 22:56 | V, |  Únor
Co si budeme povídat, alkohol je skvělá věc. Jsme po něm sebevědomější, odvážnější, výřečnější, cítíme se aktraktivní a lidé kolem nás se nám zdají přitažlivější. Když máte trable, můžete zkusit svůj problém utopit v alkoholu. Když jste na vysoké škole, je pití alkoholu skoro morální povinností. A když chcete shodit na váze, je alkohol zakázaný. Jsou to jen prázdné kalorie a k tomu podněcuje chuť k jídlu.

Když jste na vysoké, pijete často. Jdete si s přáteli sednout do hospody, jdete na party, když je teplo, posedáváte venku a pijete na trávníku. Pijete, když je vám veselo, pijete, když je vám smutno, pijete pro zábavu, pijete z nudy, pijete s přáteli, pijete se spolubydlícími na bytě, pijete, když přijde návštěva, pijete, protože jste udělali zkoušku, pijete, protože jste ji neudělali, pijete sami, protože jste sami a cítíte se pod psa. Když jste na denním studiu na vysoké, alkoholu se nevyhnete. Snad jen těch pár zatvrzelých abstinentů, ovšem ti pak přicházejí o tu největší zábavu. Ano, dá se bavit i bez alkoholu, ale když jste trochu pod vlivem, přijde vám jako skvělý nápad debatovat o půlnoci o politické situaci ve světě a pak si dát v jednu ráno pizzu a nakonec se skvěle bavíte, když skončíte v posteli s klukem, kterého už dlouho chcete.

Po alkoholu se přibírá, to je fakt. Jsou tu však i polehčující okolnosti. Třeba taková kocovina. To je člověku pak natolik zle, že celý den nic moc nejí. Když to člověk s pitím přežene, často se dostaví i zvracení. Alkohol taky odvodňuje organismus. Suma sumárum: když vypiju sedmičku vína, půjdu pak na party, kde budu čtyři hodiny blbnout a nakonec se z toho vyspím, nejen, že mi nebude zle, ale taky budu ráno zase vážit méně. P. S. opravdu to tak funguje, včerejšek je toho důkazem.


Nesmíme se nechat ovládnout svou dietou, svými zákazy, povinnostmi a vším tím, co je správné. V životě musí být rovnováha a proto si ho musíme i užívat. Slovy Hugha Jackmana z filmu Kate a Leopold: život není jen práce, ale i požitky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama