Den 95 - Nízkokalorické potraviny

22. února 2017 v 19:08 | V. |  Únor
Nízkokalorické potraviny jsou docela dobrá věc. Slibují stejnou chuť jako jejich plnotučné verze, ale niší energetickou hodnotu. To zní slibně. Jenže je v tom několik háčků.
1. Jogurty, tyčinky a podobné často slibují nižší obsah tuku, ale aby se zachovala chuť, výrobce přidá víc cukru.
2. Když jdete nakupovat večer, jsou nízkokalorické verze vyprodané.
3. Časem vás honba za nižším přijmem energie zcela pohltí.

Já si v obchodě připadám jako terminátor. Skenuji pohledem vystavené zboží a jdu přesně po mnou vybraných a schválených potravinách. Vím, ve kterém obchodě se dá sehnat sýr s 20% tuku, vím, které jogurty mají snížený obsah cukru i tuku, vím, kam přesně sáhnout pro energy drinky bez cukru. Nízkokalorický jídelníček je neskutečně nudný. Mám ráda sýry, ale mám jen tři, které mají 30% tuku a méně a ty si kupuji. Občas sice narazím na výjimku (Billa, Krolewski sýr, 17% tuku), ale to je tak jednou za čtvrt roku. Už mi to pohlcuje život. Šla jsem nakupovat a zhrozila jsem se, když neměli light cottage sýr. Vždyť je sám o sobě nízkotučný, ty trubko!

U některých potravin nemůžu věčně vybírat nízkokalorickou verzi. Koupila jsem si modrý margarín Flora a byl to takový hnus, že než jsem ho dobrala, stačil mi v lednici projít, tak jsem ho vyhodila. Mám ráda chuť másla a proto jsem si vybrala jiný, tučnější, s příchutí másla, který chutná skvěle.

Mohla bych ještě pečivo nahradit rýžovými chlebíčky a kukuřičnými krekry, ale come on! Chci taky z toho života něco mít. Žádný rýžový chlebíček, nebo krekr v sebehezčím obalu se nevyrovná požitku z právě upečené bagety.

Btw, spánek je moc důležitý. Když nespíte dost dlouho a dostatečně kvalitně, máte pak větší hlad. V Británii na to udělali studii, která to potvrzuje a můj současný stav je toho taky důkazem. V noci jsem se neustále budila a spala jsem jen asi šest hodin a mám neustále hlad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama