Den 96 - Emoce, nálady a další komplikace

23. února 2017 v 16:20 | V. |  Únor
Je snadné jít si za svým cílem, když máte hezký vztah. Ve friend zone je to horší. Jedna z mých kamarádek má krásný vztah už přes rok a je jí fantasticky. Když jsem ji seznámila s jejím současným přítelem, byla nešťastná, smutná a střídala diety. On byl hubený, smutný a nešťastný. Teď jsou oba ve skvělé kondici. On posiluje jako o život a vypadá fantasticky. Oba jsou šťastní a zamilovaní a chtějí se vzít, jen co ona dokončí školu. Ani mě to moc neštve, spíš mám takový nejasný pocit bezmocnosti, závisti a rezignace. Seznámila jsem je, když jsem měla sama rok pěkný vztah a přítel tvrdil, že si mě chce vzít. Pak se to zvrtlo a my jsme se rozešli. Nějakou dobu jsme byly obě šťastné. Jí to trvá dál, zatímco já propadám sarkasmu a vínu. Když chce někdo popíjet, já jsem vždycky k dispozici jako společnost. Jsem ochotná donekonečna naslouchat cizím bolístkám, zatímco svoje se snažím držet pod pokličkou.

Když se daří jedna věc, něco jiného se šeredně pokazí, to je zákon schválnosti. Měla jsem pár kilo navíc a to mě štvalo, ale našla jsem skvělého kamaráda. Teď, když jsem shodila už 4,8 kg jsem o toho kamaráda přišla. O vztahu už ani neuvažuju, protože se mi zdá, že je to nemožný. Dřív než si já najdu přítele, který mi bude rozumět, bude sdílet moje zájmy, můj specifický smysl pro humor a bude umět něco, pro co ho můžu obdivovat a respektovat, tak spadne na zem meteorit a vyhynou pandy. Jak to můžu tak vědět? Protože jsem toho kluka už našla, ale on mě nechce. Chvílemi jsem z toho naštvaná, chvílemi se lituju, pak přejdu do beznaděje, sarkasmu, pláče a nakonec si otevřu další lahev vína a čokoládu.

Je snadné jít si za svým cílem, když máte milujícího člověka, který vás podporuje a miluje i s vašimi chybami. A je k*revsky těžké pracovat na svém vzhledu, když nemáte nikoho, kdo by vás v těžkých chvílích držel nad vodou, kdo by vás podpořil, když nemáte nikoho, jehož názoru si natolik vážíte, že chuť na sladké zaháníte zeleninou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama