Den 120 - Víkend mimo domov

19. března 2017 v 22:10 | V. |  Březen
Tento víkend jsem strávila na povinném školním výcviku. Byli jsme ubytovaní v klášteře, kde byla neskutečná zima ( dokud nezačalo pršet, chodili jsme se ohřívat ven) a tam jsem přišla na zvláštní věc. Jedli jsme společně a měli jsme tendence jíst víc, než obvykle. Já jsem si přivezla veškeré jídlo s sebou, někteří se rozhodli, že si ho budou vařit na místě. Já jsem byla za svoje rozhodnutí sama sobě vděčná, protože jsem si jídlo přesně zvážila a spočítala energetickou hodnotu. Měla jsme ale hlad. Několik lidí přivezlo domácí moučníky a já jsem neodolala a kousek jsem si dala. Nebyly nějak extra skvělé, jsem si jistá, že jsem už ochutnala lepší, ale v tu chvíli jsem měla opravdu velký hlad. Napadlo mě, že by to mohlo být způsobené tím chladem, protože jsem nebyla jediná, kdo měl pocit, že má nějak víc hlad. Napadlo mě, že si možní podvědomě máme tendenci tvořit tukové zásoby, že je to nějaký pozůstatek instinktů z dob pravěku. Není to úplný blábol, protože ze stejného důvodu nám chutnají tučná jídla, na to byl dokonce výzkum.

Nicméně jsem ráda, že jsem dorazila v pořádku domů. Musím se přiznat, že jsem se tam necítila moc dobře. Mám ráda čistotu a nějaké pohodlí, jako je třeba postel s čistými lůžkovinami, nějaká určitá teplota a jsem dost alergická na špinavé koupelny a toalety. Jak se má člověk umýt ve špinavé koupelně? Ten hlad ze mě spadl v momentě, kdy jsem se vykoupala a převlékla do čistého oblečení. Zvláštní.

Blíží se jaro, čas silonek, kratších sukní, odkládání zimních svršků a postupné odhalování našich těl. Musím hodně máknout, abych se sebou mohla být zcela spokojená a vypadat třeba nějak takhle: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama